Łzy twojego szcześcia….

DSC05347

Gonia: Łobuzie chodź tutaj! Bo nie tylko twoja matka zwariuje zaraz od tego marudzenia!
Po chwili :
G: Na kurzą nogę!!! Diabeł jest milszy od ciebie!
Po chwili:
G: No chodź do siostrzyczki chodź, przestań się gilić, ……nie przestaniesz co ?!
Po chwili:
G: Zonka !!!!!!!!! Ałaaaaaaaaa!!!!!! ………Mamo!!!!!!!!…….aaaaaaa!!!!…….Czy mogę z tobą iść dzisiaj do pracy ?!

Zonka ewidentnie poranek zaczęła z dąsem….nic jej się nie podobało, kasza zbyt owsiana, woda wodnista, i do tego matka nie dała się udusić paskiem od jej spodni…..to przeważyło szalę goryczy …..

Gdyby cię ktoś zapewnił, że wstanie „lewą nogą” ma wpływ na zły humor twojego dzieciura, myślę, że bardzo wnikliwie przemyślisz odcięcie mu nogi…..Ja rozważam obcięcie dwóch, bo Zonka chyba ma dwie lewe :)
Gdyby ktoś cię zapewnił, że chłopcy mniej marudzą niż dziewczynki (lub odwrotnie) zapewne plułabyś sobie w brodę, że nie podmienili ci dzieciura na porodówce.
Przysięgniesz sobie za to, że twój wybranek, nigdy więcej nie zbliży się do ciebie na odległość – i tu w zależności od wyposażenia – od 0,5 m do 1m :)
Oprócz przyrzeczeń i analizy „co by było gdyby” nagle możesz się nawrócić……błagalnym prośbom nie będzie końca, by tylko roczne tsunami przechodzące przez twój dom w końcu się uspokoiło.

Kiedy w końcu nadejdzie wieczór, i twoja latorośl zapadnie w głęboki sen, możesz sobie pozwolić na relaks – czyli sprzątanie zgliszczy, które zostały po twoim domu.

Czy pisałam wam kiedyś, że życie z półtora rocznym dzieckiem to niebywały wyczyn ?
Nie ?!
To wspaniale, już wam piszę: Życie z 1,5 rocznym dzieckiem pod jednym dachem, które tak niedawno przedarło się przez twoje łono, to wyczyn godny nie tyko oklasków, fanfar,  itp., to wyczyn godny dożywotniej renty, bezpłatnego leczenia psychiatrycznego z zakazem zbliżania się dzieci na odległość 10 metrów….

Takim oto cudem wprowadzam was w nowy tekst : ” Moje święte dziecko” …może w, może po, a może jeszcze przed weekendem :)

 

Komentarze do “Łzy twojego szcześcia….

  1. Paula

    OD KIEDY ZOSIA JEST BLONDYNKĄ??????? Właśnie uświadomiłam sobie jak dawno Was nie widziałam! ;)

     
  2. baciallius

    Nosz kurde ja tu przezywam dramat matki rocznego dziecka, a te o wlosach :) ach te baby :p
    Dla mnoe ona ciagle taka sama….a wlosy pewnie od slonca :p